CGA4C2C0G2A471J060AA
DigiKey Part Number
445-6953-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6953-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6953-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4C2C0G2A471J060AA
Description
CAP CER 470PF 100V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4C2C0G2A471J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)