CGA3E3X5R1E105M080AB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E3X5R1E105M080AB |
Description | CAP CER 1UF 25V X5R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E3X5R1E105M080AB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |