CGA3E2X7R1E154K080AA
DigiKey Part Number
445-5668-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5668-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5668-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R1E154K080AA
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X7R1E154K080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)