CGA3E1X7R1C334K080DC
DigiKey Part Number
445-CGA3E1X7R1C334K080DCTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E1X7R1C334K080DCCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E1X7R1C334K080DCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E1X7R1C334K080DC
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0603,X7R,16V,0.
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)