CGA2B2X7R1H102K050BE
DigiKey Part Number
445-173670-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173670-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173670-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2X7R1H102K050BE
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B2X7R1H102K050BE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)