C1005NP01H331J050BA
DigiKey Part Number
445-13799-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13799-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13799-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005NP01H331J050BA
Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C1005NP01H331J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)