C1005C0G2A151J050BA
DigiKey Part Number
445-15194-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15194-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15194-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005C0G2A151J050BA
Description
CAP CER 150PF 100V C0G 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C1005C0G2A151J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)