AVRF060V600MT102
DigiKey Part Number
445-AVRF060V600MT102TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-AVRF060V600MT102CT-ND - Cut Tape (CT)
445-AVRF060V600MT102DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVRF060V600MT102
Description
FILTER 60PF ESD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EMI Filter Order Channel C = 60pF 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Manufacturer
TDK
Applications
Audio
Series
Voltage - Rated
3.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Attenuation Value
20dB @ 1GHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Values
C = 60pF
Height
0.012" (0.30mm)