ACT45C-101-2P-TL000
DigiKey Part Number
445-ACT45C-101-2P-TL000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT45C-101-2P-TL000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT45C-101-2P-TL000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT45C-101-2P-TL000
Description
CMC 100UH 150MA AEC-Q200 125DEGC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.8 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT45C-101-2P-TL000 Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
5.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz