ACT1210-510-2P-TL00
DigiKey Part Number
445-172389-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172389-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172389-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210-510-2P-TL00
Description
CMC 51UH 200MA 2LN 2.6 KOHM SMD
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.6 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 700mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT1210-510-2P-TL00 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
2.6 kOhms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz