ACM4520V-142-2P-TL00
DigiKey Part Number
ACM4520V-142-2P-TL00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM4520V-142-2P-TL00
Description
CMC 1A 2LN 1.4 KOHM SMD AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.4 kOhms @ 100 MHz 1A DCR 80mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
1.4 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
1A