AGVLB.25B.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGVLB.25B.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGVLB.25B.07.0060A
Description
GPS/GLONASS/BEIDOU/IRNSS L1 + L5
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHFI (U.FL) Surface Mount
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
4
Packaging
Bulk
Gain
2.31dBi, 2.94dBi, 2.87dBi, 3.08dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.469" (11.90mm)
Frequency Range
1.166GHz ~ 1.186GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.563GHz ~ 1.587GHz, 1.593GHz ~ 1.61GHz