AGGBP.SL.35A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGGBP.SL.35A.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.SL.35A.07.0060A
Description
GPS/GLONASS/GALILEO/BEIDOU PATCH
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AGGBP.SL.35A.07.0060A Models
Gain
2.79dBi, 2.23dBi, 1.32dBi
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz