AGGBP.SL.18A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGGBP.SL.18A.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.SL.18A.07.0060A
Description
ACTIVE GPS L1/L2 LOW PROFILE STA
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AGGBP.SL.18A.07.0060A Models
Gain
1dBi, 1.38dBi, 1.15dBi
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.337" (8.57mm)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz