AGGBP.25B.07.0060A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
AGGBP.25B.07.0060A
DigiKey Part Number
931-1406-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.25B.07.0060A
Description
RF ANT 1.561/1.575GHZ CER 60MM
Detailed Description
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Gain
27dBi, 25.5dBi, 26dBi
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.311" (7.90mm)
Frequency Range
1.559GHz ~ 1.61GHz