UMK105BJ104KVHF
DigiKey Part Number
587-3774-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3774-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3774-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105BJ104KVHF
Description
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
UMK105BJ104KVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)