TMK105CBJ225KV-F
DigiKey Part Number
587-6277-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6277-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK105CBJ225KV-F
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
TMK105CBJ225KV-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)