SMK432B7104KMHT
DigiKey Part Number
587-SMK432B7104KMHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-SMK432B7104KMHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-SMK432B7104KMHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK432B7104KMHT
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMK432B7104KMHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)