RAHTK220M1REH0002E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 490
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 1,855
Datasheet
NextGen Components
In Stock: 20,000
Datasheet
Panasonic Industry
Nichicon
In Stock: 373
Nichicon
In Stock: 98
Chemi-Con
In Stock: 31
Chemi-Con
22 µF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 45mOhm 4000 Hrs @ 125°C
RAHTK220M1REH0002E
DigiKey Part Number
587-RAHTK220M1REH0002ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAHTK220M1REH0002E
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 80V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAHTK220M1REH0002E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
110 mA @ 120 Hz
Type
Hybrid
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
80 V
Surface Mount Land Size
0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C