RAHT1221M1TEH0002E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 829
Datasheet
Rubycon
In Stock: 936
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 12
Panasonic Industry
In Stock: 16
Nichicon
In Stock: 2,081
Chemi-Con
In Stock: 420
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 241
Cornell Dubilier Knowles
220 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 27mOhm 10000 Hrs @ 105°C
RAHT1221M1TEH0002E
DigiKey Part Number
587-RAHT1221M1TEH0002ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAHT1221M1TEH0002E
Description
CAP ALUMHYB 220UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAHT1221M1TEH0002E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
230 mA @ 120 Hz
Type
Hybrid
Ripple Current @ High Frequency
2.3 A @ 100 kHz
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C