QMJ325B7104MNHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMJ325B7104MNHT
DigiKey Part Number
QMJ325B7104MNHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMJ325B7104MNHT
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QMJ325B7104MNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)