NS12575T220MNV
DigiKey Part Number
587-3670-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3670-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3670-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NS12575T220MNV
Description
FIXED IND 22UH 4.05A 31.2 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.05 A 31.2mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NS12575T220MNV Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
31.2mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
9.7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Current - Saturation (Isat)
5.5A