NS10145T101MNA
DigiKey Part Number
587-3116-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3116-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3116-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NS10145T101MNA
Description
FIXED IND 100UH 1.25A 240 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.25 A 240mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NS10145T101MNA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.29A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
6MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)