MSRLJ219SB5226MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSRLJ219SB5226MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSRLJ219SB5226MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSRLJ219SB5226MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSRLJ219SB5226MTNA01
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0508
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0508 (1220 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)