MSAYU168SSD222KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSAYU168SSD222KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAYU168SSD222KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAYU168SSD222KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAYU168SSD222KTNA01
Description
CAP CER 2200PF 50V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MSAYU168SSD222KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Distortion
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)