MSASS45MSB7104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASS45MSB7104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASS45MSB7104KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASS45MSB7104KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASS45MSB7104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
MSASS45MSB7104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)