MMASA168AB5106MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 4,000
Datasheet
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MMASA168AB5106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASA168AB5106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASA168AB5106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASA168AB5106MTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)