MLAYU219SSD472KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLAYU219SSD472KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAYU219SSD472KTNA01
Description
CAP CER 4700PF 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLAYU219SSD472KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Distortion
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)