MCASU105SB7682KFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB7682KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU105SB7682KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASU105SB7682KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB7682KFNA01
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Detailed Description
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MCASU105SB7682KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)