MCASU105SB7102MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 10,000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 24,827
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB7102MFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB7102MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB7102MFNA01
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB7102MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)