MCASU063SCG2R7CFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCG2R7CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU063SCG2R7CFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASU063SCG2R7CFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCG2R7CFNA01
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MCASU063SCG2R7CFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)