MCASS31LSB7223MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MCASS31LSB7223MTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASS31LSB7223MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASS31LSB7223MTNA01
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCASS31LSB7223MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)