MCASH45MSB7474KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 620
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 380
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MCASH45MSB7474KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASH45MSB7474KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASH45MSB7474KTNA1J
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASH45MSB7474KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)