MCASH45MSB7225KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASH45MSB7225KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASH45MSB7225KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASH45MSB7225KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASH45MSB7225KTNA01
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
MCASH45MSB7225KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)