MBJCE31LBB7475MTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBJCE31LBB7475MTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCE31LBB7475MTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCE31LBB7475MTPA01
Description
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCE31LBB7475MTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)