MBAST168SB5105MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4,000
Datasheet
KEMET
TDK
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MBAST168SB5105MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBAST168SB5105MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBAST168SB5105MTNA01
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBAST168SB5105MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)