LSXND5050YKL330MMG
DigiKey Part Number
587-LSXND5050YKL330MMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXND5050YKL330MMG
Description
FIXED IND 33UH 1.2A 234 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.2 A 234mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
DC Resistance (DCR)
234mOhm Max
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)