LSXND4040TKL150MDG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSXND4040TKL150MDG |
Description | FIXED IND 15UH 850MA 252 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 850 mA 252mOhm Max 1616 (4040 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 252mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 18MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1616 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.1A |