LSXND4040MKL150MDG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSXND4040MKL150MDG |
Description | FIXED IND 15UH 750MA 312 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 750 mA 312mOhm Max 1616 (4040 Metric) |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 312mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 24MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1616 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 650mA |