LMXNE3030MKTR47NN is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for LMXNE3030MKTR47NN is not available
LMXNE3030MKTR47NN
DigiKey Part Number
587-LMXNE3030MKTR47NNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXNE3030MKTR47NN
Description
FIXED IND 470NH 1.9A 33 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.9 A 33mOhm 1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR)
33mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
160MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2.6A