LMXNE3030MKT3R3MN is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for LMXNE3030MKT3R3MN is not available
LMXNE3030MKT3R3MN
DigiKey Part Number
587-LMXNE3030MKT3R3MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXNE3030MKT3R3MN
Description
FIXED IND 3.3UH 1.21A 100 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.21 A 100mOhm 1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
61MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.2A