LMK107BC6106MA-T
DigiKey Part Number
587-6288-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6288-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6288-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK107BC6106MA-T
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LMK107BC6106MA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)