LLXND6060YEL330MMG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
33 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.4 A 141mOhm 2424 (6060 Metric)
LLXND6060YEL330MMG
DigiKey Part Number
587-LLXND6060YEL330MMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXND6060YEL330MMG
Description
FIXED IND 33UH 1.4A 141 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
141mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
6MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2424
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.65A