LLQPA251818T330M
DigiKey Part Number
587-LLQPA251818T330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQPA251818T330M
Description
FIXED IND 33UH 320MA 1.5 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 320 mA 1.5Ohm 1007 (2518 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
270mA