LCXND3030QKT2R2MNG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LCXND3030QKT2R2MNG |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.5A 58 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.5 A 58mOhm 1212 (3030 Metric) |
EDA/CAD Models | LCXND3030QKT2R2MNG Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 58mOhm |
Series | Frequency - Self Resonant 64MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1212 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.48A | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |