LBXND5050KKT6R8MMG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Image for LBXND5050KKT6R8MMG is not available
LBXND5050KKT6R8MMG
DigiKey Part Number
587-LBXND5050KKT6R8MMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBXND5050KKT6R8MMG
Description
FIXED IND 6.8UH 1A 185 MOHM SMD
Detailed Description
6.8 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1 A 185mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
DC Resistance (DCR)
185mOhm
Frequency - Self Resonant
33MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)