JMK325B7476MMHPR
DigiKey Part Number
587-5454-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5454-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325B7476MMHPR
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
JMK325B7476MMHPR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)