JMK325ABJ337MM-PE
DigiKey Part Number
587-6443-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6443-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6443-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325ABJ337MM-PE
Description
CAP CER 330UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK325ABJ337MM-PE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)