JMK316BJ106KD-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | JMK316BJ106KD-T |
Description | CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | JMK316BJ106KD-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |