JMK105BJ474MVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
0.47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
JMK105BJ474MVHF
DigiKey Part Number
JMK105BJ474MVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK105BJ474MVHF
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
JMK105BJ474MVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)